Bambinex Natural Softness (5 reviews)

Specificaties

  • Merk
    Bambinex
  • Luiersysteem
    Voorgevormde luiers

O.a. verkrijgbaar bij:

Samenvatting reviews

9.0
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
(5 reviews)
  • Absorptie
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Pasvorm
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Comfort
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Gemak omdoen
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Droogtijd
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5

Hoe beoordeel je het product op de volgende punten?
  • Absorptie
  • Pasvorm
  • Comfort
  • Gemak omdoen
  • Droogtijd
1 maanden
48 maanden

Bieke

15 April 2023
8.8
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Meisje 7 maanden Fors postuur

Bij toeval kwam ik deze luiers (maat 1) voor een heel gunstige prijs tegen. Ik durfde daarom de gok te nemen. Daar ben ik nu heel blij mee: dit zijn echt topluiers! Het voelt een beetje als een Geheimmtipp, want ik hoor anderen nooit over deze luiers. Maar dat is dus echt zonde, want deze Bambinex-luiers zijn van een hoge kwaliteit, en dat voor een leuke prijs.

De luiers zijn allereerst heel makkelijk in gebruik: wassen op 60 graden en in de droger doen is geen enkel probleem. Zo kun je ze snel weer opnieuw gebruiken.

Ten tweede absorberen de luiers goed. De bijgeleverde inlegger werkt fijn, al hebben we die in de eerste periode niet eens nodig gehad. Later zijn we de inleggers wel gaan gebruiken, en als nachtluier legden we er gewoon twee op elkaar. Werkt voor ons goed.

Ten derde vormen ze geen megagroot pakket. Ik heb ook onder andere de Sandy van Motherease, de luier van Hu-Da en die van Anavy. Alle drie fijne luiers, maar echt wel een stuk groter. (Hu-Da en Anavy zijn one-size, dus de grotere maat is wel te verwachten.) Qua formaat is de Bambinex-luier te vergelijken met de maat 1 van Little Lamb. Ook de prijs is vergelijkbaar, maar ik vind de Bambinex vele malen beter van de kwaliteit.

Dan het belangrijkste nadeel: het klittenband. Hier was ik best huiverig voor, want ik had al voor de aanschaf gelezen dat het niet zo best zou zijn. Helaas klopt dat. Je kunt problemen enigszins uitstellen door de wastabs altijd netjes te gebruiken, maar bij ons plakt het klittenband na zo’n zes maanden (intensief) gebruik echt niet geweldig meer. Onder een overbroekje niet zo’n ramp - het blijft toch wel zitten - maar wel jammer.

Het goede nieuws: het blijkt dat wij het oude model hebben. Ik heb nu net mijn bestelling in maat 2 binnen - want ik ga zeker verder met deze luiers! - en dat klittenband ziet er stukken beter uit. Hopelijk blijft het ook lang goed werken. (Ik zal daarvan in de toekomst ook een review delen.)

Ik had ook overbroekjes van Bambinex, maar die vond ik niet heel fijn. Ik gebruik nu Totsbots Peenut wraps, maar ook de Little Lamb-broekjes werken goed. En ‘s nachts, met een extra inlegger erin, een Motherease Airflow.

Tot slot de maat: onze stevige baby van 7 maanden is nu wel echt toe aan een maat groter, al hebben we nog steeds geen lekkages.

Ik wilde mijn ervaring graag delen, omdat ik het jammer vind dat nog maar weinig mensen deze kwalitatieve Belgische luiers kent en gebruikt. En dat terwijl ze - zeker als je op zoek gaat naar een mooie aanbieding - slechts ongeveer de helft kosten van bijvoorbeeld een Totsbots Bamboozle. Echt de moeite van het proberen waard!

  • Absorptie
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Pasvorm
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Comfort
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Gemak omdoen
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Droogtijd
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
0

Evelien

12 Januari 2020
9.2
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Meisje 11 maanden Gemiddeld postuur

Heel goede luiertjes, onze favoriet. Goede absorptie.
De klittenband was heel snel versleten, maar ik heb die zelf vervangen door snaps. Dochter is 11 maand en ik zal deze luiertjes nog wel enkele maanden kunnen gebruiken. Mochten ze te klein worden, kan de booster er ook aan de buitenkant i.p.v. aan de binnenkant aangeklikt worden.
Ze moeten wel 2 dagen aan de lucht drogen, maar dat komt omdat ze zo goed absorberen.

  • Absorptie
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Pasvorm
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Comfort
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Gemak omdoen
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Droogtijd
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
0

Nele

29 Oktober 2019
9.2
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Jongen 9 maanden Gemiddeld postuur

We kochten de cm-pakketten van bambinex. Hierin 10 voorgevormde luiers maat 1, 2 one-size overbroekjes, fleece inleggers en inlegdoekjes. We gebruikten 3 pakketten van 4kg (6weken) tot 8kg (9 maanden) en kochten nog enkele overbroekjes bij (small voor de eerste maand en nadien one-size). De voorgevormde luiers vallen slank, absorberen goed en drogen goed voor bamboe. Het badstof blijft ook zacht genoeg na het drogen. Droogtijd 1.5 dag in verkleinde stand, 1 dag als ze volledig open zijn. De booster kan apart opgehangen worden. Minpunt van deze luier is de kwaliteit van de velcro. Bij ons is vooral de linkertab versleten, dit komt door de overlap bij 4kg. Er kwamen ook plastiek haakjes los uit de velcro.
We kochten ook 2 bambinex maat 2 bij. Deze zijn van een nieuwere generatie dan de pakketten! (herkenbaar aan een plastieken label ipv stof, vooraan op de luier) De velcro is van betere kwaliteit! De fleece-inleggers hebben we nooit gebruikt, extra boosters evenmin. We gebruiken de luiers enkel overdag. Lekkages zijn op 1 hand te tellen en liggen aan slecht aangesloten overbroekjes. De papieren inlegvellen van de pakketten vind ik van betere kwaliteit dan de nadien bijgekochte (minder goed herbruikbaar). Als de voordeelpakketten ook voor maat 2 bestonden, hadden we deze zeker aangekocht.

  • Absorptie
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Pasvorm
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Comfort
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Gemak omdoen
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Droogtijd
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
0

Heidi

29 September 2018
9.2
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Jongen 1 jaar Gemiddeld postuur

Wij ontvingen deze luiers als kraamcadeau van onze mutualiteit. We zijn met deze dan ook gestart en we waren erg tevreden. We zijn ondertussen overgeschakeld op luiers van Totsbots omdat deze te klein werden. Qua absorptie zijn deze goed en ook de pasvorm is ideaal. Ze vallen iets smaller dan de bamboozles. De overbroekjes van Bambinex zijn heel zacht en flexibel. Nu we een jaar verder zijn en ze combineren met de Bamboozles merken we dat de Bambinex-overbroekjes iets minder lekvrij zijn. De luiers van Bambinex doe je even vlot aan als een gewone luier (x2 omwille van het overbroekje). We drogen deze in de droogkast en hangen ze daarna nog even op om helemaal uit te drogen.
De luiers (maat 1) zijn ideaal om te starten met wasbaar luieren bij een baby'tje van ongeveer 3,5 kg. In principe gaan ze mee tot 10kg, maar we vonden de luiers wat krap zitten vanaf ongeveer 9kg, al zal dat van baby tot baby verschillen.

  • Absorptie
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Pasvorm
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Comfort
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Gemak omdoen
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Droogtijd
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
0

Ragna

07 September 2018
8.4
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Jongen 1 jaar en 6 maanden Gemiddeld postuur

In Vlaanderen kan je deze luiers krijgen als kraamcadeau van de mutualiteit (CM). Dat is een enorm voordeel als de startaankoop van wasbare luiers moeilijk vindt.

De absorptie van deze luiers vonden wij heel goed. We hebben ze zelfs een tijdje 's nachts gebruikt (dan wel n combinatie met een Flip StayDry inlegger). Ook qua pasvorm, comfort en gemak vonden wij deze luiers goed. Ze zijn wat te vergelijken met de Bamboozles van TotsBots. Het grote nadeel bij deze luiers is de kwaliteit van de elastieken en de klittenband. Als je een beetje handig bent, kan je die wel zelf vervangen wanneer ze versleten zijn.

  • Absorptie
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Pasvorm
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Comfort
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Gemak omdoen
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
  • Droogtijd
    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
0